29.01.2020 · 684 wyświetlenia

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie

Zobacz, jak włączyć dwuskładnikową weryfikację na Instagramie i jak zabezpieczyć swój profil

UWIERZYTELNIANIE DWUSKŁADNIKOWE NA INSTAGRAMIE


Korzystając z internetu należy być świadomym o potencjalnych niebezpieczeństwach, jakie na nas mogą czekać. Jednym z najpopularniejszych zagrożeń jest hackowanie profilu. Dotyczy to nie tylko kont w serwisach, grach komputerowych, bankach, ale też mediach społecznościowych. Każde z włamań na któreś z wybranych kont wiąże się z różnego typu poniesieniem strat, czy to bezpośrednio finansowych czy np. konto w Social Media, które było budowane przez długi czas i zainwestowano w niego sporo środków. 

Aby zabezpieczyć swoje konto w mediach społecznościowych należy używać skomplikowanego hasła, używając duże, małe litery oraz cyfry. Postęp technologiczny idzie do przodu, systemy do hackowania stają się coraz bardziej zaawansowane, dlatego nawet bardzo skomplikowane hasła są do rozgryzienia. W takiej sytuacji przychodzi na pomoc dwustopniowe uwierzytelnienie na Instagramie. 

Zastanawiasz się pewnie czym jest uwierzytelnienie dwuskładnikowe? Jest to system zabezpieczający, który działa podczas logowania się na profil Instagramowy. Logując się na profil, wpisujesz login/email/numer telefonu oraz hasło do profilu. W przypadku weryfikacji dwuetapowej na Instagramie podczas logowania należy również wpisać kod, który zostanie wysłany sms’em. Stosując dwustopniowe uwierzytelnienie na Instagramie szansa na włamanie się konto sprowadza się do minimum. 


Jak włączyć dwustopniowe uwierzytelnienie na Instagramie

Coraz częściej zdarzają się sytuacje, gdzie konta zostają skradzione, stąd włączenie weryfikacji dwuskładnikowej na Instagramie jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Również dana funkcja jest przydatna, gdy dostęp do konta posiadają inne osoby, szczególnie w przypadku kont firmowych, np. menedżer ds. contentu. W ten sposób łatwiej jest kontrolować dostęp do konta na Instagramie. 

Aby włączyć dwustopniowe uwierzytelnienie na Instagramie należy: 

  1. przejść do własnego profilu

  2. kliknąć 3 kreski w prawym górnym rogu

  3. wybrać “Ustawienia” 

  4. kliknąć “Zabezpieczenia”

  5. wybrać “Uwierzytelnienie dwuskładnikowe”

  6. kliknąć “Rozpocznij”

  7. zaznaczyć wygodną przez Ciebie opcje, czy to weryfikacja za pomocą SMS czy za pomocą aplikacji uwierzytelniającej.


Gratulacje! Udało Ci się włączyć weryfikację dwuskładnikową na Instagramie!